A 2004-ben Magyar Örökség Díjjal is kitüntetett Andor Ilona a XX. század magyar zenepedagógusainak kiemelkedő alakja, aki a zenei nevelést művészi fokra emelte. Négy évtizeden át nevelte tanítványait a zene szeretetére, felismerve a muzsika emberformáló erejét. Művészete személyének és az általa szolgált ügynek világszerte tiszteletet és megbecsülést vívott ki. Muzsikusok, tanítványok és barátok szeretete övezte itthon és a nagyvilágban egyaránt.
A róla elnevezett Andor Ilona Ének-Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola és az egykori kórustagokból és tanítványaiból alakult Andor Ilona Baráti Társaság Kodály Kórusa rendezvénysorozattal tiszteleg művész-pedagógus emléke előtt.
A nevét viselő Mókus utcai iskola pedagógus- és gyermekközössége április 9-én, Andor Ilona születésének 110. évfordulóján megkoszorúzza a névadásakor felavatott bronz domborművet, melyet Seres János szobrászművész alkotott.
Április 12-én, szombaton 10 órakor az Óbudai temetőben az iskola és az Andor Ilona Baráti Társaság tagjai közös éneklés után koszorúzzák meg a Nemzeti Kegyeleti Bizottság által helyrehozott sírt.
A régi, Vendel utcai tanítványok Kecskeméten – ahol utcát neveztek el a karnagyról - , egyetlen munkahelyén, a Leövey Klára Gimnáziumban, majd a IX. kerületi Tóth Kálmán utcai lakóházán elhelyezett emléktáblánál énekléssel, előadással emlékeznek szeretett tanárukra.
A rendezvénysorozat május 17-én ünnepi koncerttel zárul a Veres Péter Gimnázium aulájában, ahol az Andor Ilona Ének-Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola és a Baráti Társaság kórusa együtt szólaltatják meg Kodály Zoltán kórusműveit.
Ribáné Horváth Enikő
Igazgató
Andor Ilona Ének-Zenei Általános és
Alapfokú Művészeti Baptista Iskola