Cserepka Iskolánk frissen érettségizett tanulója Szmrtyka Hannah nemzetközi és országos versenyen is kimagasló eredménnyel szerepelt

2023. 07. 19. 10:26 | HÍREK

Remekeltek a pécsi-orfűi kajakosok – köztük Szmrtyka Hannah is – a Fadd-Domboriban rendezett vidékbajnokságon és a maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség által rendezett vidékbajnokságon a Pécsi Kajak-Kenu Club versenyzői hét éremmel és országos bajnokságot érő szintidők teljesítésével zárta a faddi Duna-holtág térségében szervezett kvalifikációs versenyt.

A cserepkás Szmrtyka Hannah, iskolánk frissen érettségizett tanulója szenzációs formában van, hiszen két bronzéremmel zárta a futamot: 500 és 1000 méteren is nagyot hajtott. Bravúros teljesítményét Hannah a múlt hétvégén a horvátországi Slavonski-Brodban megrendezett Európa-bajnokságon is behúzta, ugyanis junior női kajak kettesben harmadik helyen zártak, újabb bronzéremmel gazdagítva a magyar küldöttség éremtáblázatát.