Április 11-én rendezték meg a Baptista Szeretetszolgálat fenntartásában működő iskolák I. Országos Zenetörténeti Versenyét, melyen négy csapat vetélkedett egymással.
Ez egy új kezdeményezés a baptista iskolák országos versenyei között. Célunk az volt, hogy a zenét tanuló gyerekek általános zenei műveltsége bővüljön és legyen lehetőségük tudásukat e területen is összemérni. A hangszeres játék mellett fontos, hogy a növendékek az általuk tanult darabokat el tudják helyezni a megfelelő zenei korban úgy, hogy az adott kor zenetörténeti, művészeti jellemzőit is ismerjék, felismerjék. A versenyzőket felkészítő és kísérő pedagógusok lelkesen szurkoltak a gyerekeknek.
A résztvevő iskolák között köszönthettük a budapesti Andor Ilona Ének-Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskolát, a téglási II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolát, valamint a Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskolát. A versenyfeladatok megoldását szakmai zsűri értékelte: Bögös Gabriella Hanna, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatója, Mesterné Vadas Zsuzsa, a törökszentmiklósi Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola tanára, valamint a zsűri elnöke Cs. Nagy Zoltán, a Móricz Zsigmond Református Kollégium ének-zene tanára.
A vetélkedőt közös énekléssel kezdtük, amelybe a pedagógusok és a zsűri is bekapcsolódott.
A nap folyamán különböző jellegű feladatokat oldottak meg a versenyzők, mint például partitúraolvasás, dallamturmix, villámkérdések zeneszerzőkről, zenefelismerés, puzzle, valamint „Klasszikus zene szeretlek” memóriajáték. Az improvizációs feladatban a gyerekek Beethoven Örömódáját dolgozták fel, melyet saját hangszereiken adtak elő.
A felszabadult hangulatú versengés mellett baráti kapcsolatokat erősítő, szeretetteljes napot töltöttünk együtt.
Széplaki Edit igazgató