Jó gyakorlatok bemutatása a nyírbogdányi baptista óvodában és iskolában

2020. 02. 10. 14:02 | HÍREK

A Baptista Tehetségsegítő Tanács és a Kazinczy Ferenc Baptista Óvoda, Általános Iskola és AMI, Akkreditált Kiváló Tehetségpont 2020. február 6-án szakmai napot rendezett a baptista óvodák és iskolák tehetségpontjainak. Figyelemre méltó volt a nagyfokú érdeklődés a rendezvény iránt, mivel számottevő intézményből jöttek el hozzánk. Vendégeink érkeztek Téglás, Kisújszállás, Tiszaroff, Sárosd, Nagyhalász, Kótaj, Ibrány, Törökszentmiklós iskoláiból, óvodáiból.

A rendezvény 10 órakor kezdődött óvodánkban. Az egész napos programot Szilágyiné Sinka Zsuzsanna intézményvezető nyitotta meg. Köszöntőt mondott Lisovszki Tamás, községünk polgármestere és Oros Róza a Baptista Tehetségsegítő Tanács elnöke. Ezután Egri Nyári Barnabás iskolalelkész megáldotta a szakmai napot. A fenntartó képviseletében megtisztelte jelenlétével intézményünket Bárányné Zsámba Márta, a Dunáninneni Területi Igazgatóság Oktatási referense.

Három tehetséggondozó műhelyünk jó gyakorlataival ismerkedhettek meg vendégeink a délelőtt folyamán. Ezen belül, pedagógusaink milyen pedagógiai eszközökkel támogatják a kiemelkedő képességű gyermekeket annak érdekében, hogy képességeik minél jobban ki tudjanak teljesedni.

A bemutatott témák ezek voltak:

-        Komplex fejlesztő pedagógia népi játékkal, néptánccal (prezentáció + gyakorlat)

Előadó: Molnár Julianna óvodapedagógus

 

-        A sakk képességfejlesztő hatása óvodás és iskolás korban (gyakorlat + prezentáció)

Előadó: Dr. Szepesi Andrásné óvodapedagógus

 

-        Ovinfó - Kompetenciafejlesztés az informatika eszközeivel (prezentáció+ gyakorlat)

Előadó: Puskás Katalin matematika számítástechnika szakos tanár

 

A délutáni programok 13 órától folytatódtak tovább az iskolában, tehetséggondozás a hétköznapokban címszó alatt. Az intézmény nagy hangsúlyt fordít a tehetséges tanulókkal való foglalkozásra. Itt is a jó gyakorlatok bemutatása volt a cél.

Változatos témájú műhelymunkákon, prezentációkon, előadásokon vehettünk részt. A műhelyvezetők a gyakorlati bemutatók során gazdag eszköztáruknak egy kis szeletével ismertették meg a jelen lévőket. A prezentációk rávilágítottak arra, hogy nem csak a gyermekeknek, de a pedagógusoknak is erős oldala az adott tehetségterület.

A bemutatott témák és előadások az iskolában:

-        Furulya a művészetoktatásban

Előadók: Nagy Viktória tanuló

                Csajbók Anett tanuló

 

-        Néptánc a művészetoktatásban (prezentáció + gyakorlat)

Előadó: Kovács Viktor táncpedagógus

 

-        Informatika oktatás 1. osztálytól (gyakorlat + prezentáció)

Előadók: Szikszainé Eszenyi Ágnes tanító

                Puskás Katalin matematika számítástechnika szakos tanár

 

-        Színjátszó irodalmi kör (gyakorlat + prezentáció)

Előadó: Gadzsa Bernadett magyar szakos tanár

 

-        Sakk (prezentáció + gyakorlat)

Előadók: Stremler Magdolna kémia matematika szakos tanár

                Bodnárné Bacsó Ibolya tanító

 

-        Ökotevékenység (prezentáció)

Előadó: Margittai Zoltánné biológia földrajz szakos tanár

 

-        Zongora a művészetoktatásban

Előadó: Lovácsi Enikő tanuló

 

Hangsúlyos eleme volt még a prezentációknak, hogy nem szabad szűken csak néhány feltűnően tehetséges gyermekben gondolkodni, hanem észre kell venni azokat is, akik motiváltak a tevékenységek iránt, vagy kreatívabbak, esetleg a megszokotthoz képest  másként nyúlnak a különböző dolgokhoz.

Szinesítette a programot és jókedvre derítette a vendégeket a színjátszó irodalmi kör színvonalas műsora, ahol a Hamupipőke c. mesét adták elő 21. századi feldolgozásban. Jelszava is volt az előadásnak: „Ok”, „Én vagyok a herceg, és olyan jóképű vagyok”. Az aulában kiállításra került gyermeki alkotások szemet gyönyörködtetőek voltak mindenki számára. 

Ez a szakmai nap arra is rávilágított, milyen harmonikus lehet a munkakapcsolat óvoda és iskola között. Az óvodában megalapozott képességekre már könnyen építhet és tovább fejleszthet az iskola. Az óvodában utat nyitunk a gyermekek előtt, az iskola pedig arról gondoskodik, hogy ez az út ne záródjon be. Intézményben elsődleges szempont az esélyegyenlőség megteremtése. Az iskolai program lezárásaként is megállapítható: „A baptista iskola több mint iskola”.

Remélem, ezen a szakmai napon sikerült mindenkinek a módszertani kultúráját bővíteni a tartalmas tudásmegosztásnak köszönhetően.

 

Szilágyiné Sinka Zsuzsanna

igazgató

ESEMÉNYNAPTÁR
KÖVETKEZŐ ESEMÉNYEK

Sítábor külön terv szerint

06.
JAN.

Félévi írásbeli számonkérés – esti tagozat

06.
JAN.
ESEMÉNYNAPTÁR
Az alábbi naptárban tudja kiválasztani egy adott naphoz tartozó eseményt. A hónapok között a nyilak segítségével tud lépkedni.
ÖSSZES ESEMÉNY
© 2025 BAPTISTA SZERETETSZOLGÁLAT