Petőfi 200 a Cserepka Iskolában

2023. 01. 19. 09:37 | HÍREK

Pannon TV riport: https://www.youtube.com/watch?v=PyVVveapYX0&t=4s

 

Petőfi Sándor születésének bicentenáriumát ünnepelve a Cserepka Iskola közössége rendhagyó projektnapot valósított meg, ilyen módon kapcsolódva a Petőfi 200 emlékév országos programsorozataihoz.

Petőfi Sándor mindamellett, hogy megkerülhetetlen része a magyar oktatási tananyagnak, nevét és verseit szinte mindenki ismeri, hiszen a forradalmár költő alapjaiban határozta meg a későbbi magyar kultúrát és emlékezetet. Életének szinte minden mozzanatát ismerjük, csak éppen annak pontos kezdetét és végét nem, így alakja mára olyanná vált, mint a mitikus hősöké, akiknek nincs időbeliségük.

Az esemény célja legfőképpen az volt, hogy speciális módon elevenítsük fel a költő alakját úgy, hogy lehetőség szerint a kikapcsolódás és a tanulás egyensúlya megvalósuljon, rendhagyó jellegét pedig a változatos programok sokasága és a poéta életének kevésbé ismert adatainak megismerése jelentette.

A tanulók a délelőtt folyamán összemérhették tudásukat egy háromfordulós kvízverseny végső, szóbeli döntőjében, amelynek során bizonyították felkészültségüket, és lelkesedésükkel emelték a program színvonalát. Ötödikes tanulóink a Nemzeti dal keletkezéséről szóló jelenetet adták elő a kisebbeknek. Emellett szavalóversenyen vettek részt a felsős diákjaink, ahol Koszta Gabriella színésznő segítette a zsűri munkáját.

A Petőfi Irodalmi Múzeum pedagógusai interaktív foglalkozásokkal elevenítették fel a János vitéz hangulatát, továbbá szintén a PIM bocsátotta rendelkezésünkre az „Átröpülök hosszában hazámon” című 14 panelből álló tablókiállítást is.

Egyéb helyszíneinken rendhagyó irodalomórák, társasjáték, Activity-, Kahoot, „Legyen ön is milliomos!” és sportvetélkedők, Romantika, néptánc és kézműves foglalkozások, valamint huszárjátékok valósultak meg közös daltanulással egybekötve.  A nap során egy diákunk Petőfi Sándor bőrébe bújt, hogy a tanulóink testközelből ismerhessék meg a szerző munkásságát, személyiségét. A projektdélelőttöt a Kávészünet együttes megzenésített Petőfi versek előadásával zárta.

Örömteli tapasztalat számunkra, hogy a sportiskolai képzéssel egyidejűleg egyre fokozódó érdeklődés övezi a humán tudományokat is. Meggyőződésünk, hogy az ehhez hasonló különleges rendezvények alkalmával minden résztvevő az érdeklődésének megfelelően profitálhat.

ESEMÉNYNAPTÁR
KÖVETKEZŐ ESEMÉNYEK

Nyári óvodai ügyelt biztosítása

22.
JÚN.

Előrehozott középszintű szóbeli vizsgák

23.
JÚN.

12B szóbeli érettségi

23.
JÚN.

Szakmai gyakorlat a szakiskola 9. évfolyamának

23.
JÚN.

Osztályozó értekezlet

23.
JÚN.

Ágazati alapvizsga 10. évfolyam

23.
JÚN.

Közészintű szóbeli érettségi vizsgák

23.
JÚN.
ESEMÉNYNAPTÁR
Az alábbi naptárban tudja kiválasztani egy adott naphoz tartozó eseményt. A hónapok között a nyilak segítségével tud lépkedni.
ÖSSZES ESEMÉNY
© 2025 BAPTISTA SZERETETSZOLGÁLAT