Robotika szakkör a II. Rákóczi Ferenc Iskolánkban

2023. 02. 13. 11:34 | HÍREK

A 2022/2023-as tanévtől megkezdve már az iskola alsó tagozatán is beindult a robotika szakkör. A foglalkozásokra 3. osztályos gyerekek jelentkeztek.

A már meglévő padlórobotok segítségével a tanulók algoritmikus és problémamegoldó gondolkodása kerül fejlesztésre. A célunk, hogy felkeltsük a gyerekek érdeklődését a kódolás és a technika újdonságai iránt megvalósulni látszik, hiszen minden foglalkozásra lelkesen járnak a diákok.

A Nemzeti Tehetség Program támogatásából megvalósuló; a Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által „A tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó hazai programok támogatása” című pályázatból megvalósuló, NTP-TFJ-22-0073 azonosítószámú, „Tehetséggondozás, ahogy mi szeretnénk csinálni Tégláson” című nyertes program keretén belül 738.900.- Ft értékben 1 db Lego Spike Essential+Q csomag került beszerzésre (az elnyert támogatás: 2.400.000.- Ft).

 

Klicsu Enikő

pedagógus

II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű
Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

ESEMÉNYNAPTÁR
KÖVETKEZŐ ESEMÉNYEK

Középszintű digitális kultúra érettségi

12.
MÁJ.

3. szülői értekezlet – nem végzős évfolyamok számára

12.
MÁJ.

Rendkívüli felvételi eljárás kezdete

12.
MÁJ.

Írásbeli érettségi vizsga - Digitális kultúra

12.
MÁJ.

Közigazgatási ügyintéző szakmajegyzékes vizsga

12.
MÁJ.

Rendkívüli felvételi eljárás megkezdése 08.31-ig

12.
MÁJ.
ESEMÉNYNAPTÁR
Az alábbi naptárban tudja kiválasztani egy adott naphoz tartozó eseményt. A hónapok között a nyilak segítségével tud lépkedni.
ÖSSZES ESEMÉNY
© 2025 BAPTISTA SZERETETSZOLGÁLAT