A baptista intézményhálózat középiskoláinak tehetséggondozó munkájának sokszínűsége tárult fel a Baptista Tehetségsegítő Tanács és a Kovács Pál Baptista Gimnázium szervezésében megvalósult szakma napon.
A sokféleségben rejlő egység és az egységben rejlő sokféleség értéke egyaránt megmutatkozott a szakmai napon. A közös gondolkodás első lépéseként a tehetség és a tehetséggondozás fogalmi kereteit hangolták össze a résztvevő intézményvezetők és tehetség-koordinátorok.
Már itt megmutatkozott milyen tág spektrumon működik a baptista intézmények tehetségsegítése. Ennek értéke igazán a Vállalások fájának elkészítésével realizálódott. Az intézmények saját tehetséggondozó munkájukat, eredményeiket bemutatva a hálózati együttműködés kereteit is kijelölték. Az intézményi erősségek bemutatása, azon vállalások, melyekkel egymás munkáját segíteni lehet: a tudásmegosztás, a közös programokban való részvétel, a jó gyakorlatok megosztása.
Éppen ilyen színessé vált az Elvárások fája is, ahol azok a hiányterületek jelentek meg, melyek a mindennapi működés hatékonyságát, a továbbfejlődés eredményességének zálogai. Az intézmények számára a tehetségsegítéshez priorizáltan szükség van iskolapszichológusra az intézményekben, tudásbázis és információs portál létrehozására, tanácsadásra pályázatírás és akkreditációs témában.
A szakmai napon a szakmai közös gondolkodás jegyében a Tehetségpont akkreditáció feltételei és a Minősített Tehetséggondozó Műhely cím elnyerésére készítendő pályázat kritériumairól is szó esett. Továbbgondolási irányként, hogy a tehetséggondozásban a személyiségfejlesztés milyen keretekben és eszközökkel tehető még hatékonyabbá.
Oros Róza, a Baptista Tehetségsegítő Tanács megbízott vezetője a program zárásaként kiemelte az intézmények gazdag programját, a szakmai munka színvonalát és az elkötelezettséget, melyek által a baptista intézmények tehetségsegítő hálózata a sokféleségben rejlő egység értékét képviseli.
Kovács Mónika - Szitt Zsolt